Vucudumuzdaki Zararlı Maddeler Nelerdir Kısaca

Konusu 'Soru ve Çözümleri' forumundadır ve M.f.Y tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. M.f.Y

  M.f.Y Yazar Kendimbuldum Admin

  Vucudumuzdaki Zararlı Maddeler Nelerdir
  İnsan Vucudundaki Tehlikeli Zararlı Maddeler


  Canlılar hayatsal faaliyetlerini yürütebilmek için dışarıdan besin alırlar. Bu besinleri enerji verici, yapıcı onarıcı ve düzenleyici olarak kullanırlar. Besin içeriklerinin hayatsal faaliyetlerde kullanılmasından sonra kalan su, madensel tuzlar, CO2, amonyak, üre ve ürik asit gibi zararlı maddelerin vücut dışına atılmasına boşaltım denir.Boşaltım olayını gerçekleştiren sisteme de boşaltım sistemi adı verilir. Boşaltım sistemi sayesinde sindirim sonucu hücrelerde oluşan artık maddeler, dışarıdan vücuda girmiş olan zararlı maddeler ve yararlı olmasına rağmen hücrelere fazla gelen maddeler vücut dışına atılır.

  Vücudumuz için gerekli besin içerikleri, enerji üretimi için, yapım-onarım için ve düzenleyici olarak kullanılır. Bu sırada vücudumuza zararlı olan ve vücudumuzdan uzaklaştırılması gereken bazı atık maddeler de oluşur. Oluşan atık maddeler vücudumuzdan boşaltımda görevli yapı ve organlar tarafından uzaklaştırılır.

 2. kunfeyekun

  kunfeyekun Kendimbuldum Staff Member Admin

  Çeşitli maddeler elektronik eşyalar kanserojen maddeler vücudumuza birikerek ileriki yıllarda önemli sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Sayfayı Paylaş