Mum dibine ışık vermez ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Kompozisyon' forumundadır ve kunfeyekun tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. kunfeyekun

kunfeyekun Yazar Kendimbuldum Staff Member Admin

Mum dibine ışık vermez ile ilgili kompozisyon bu atasözü ile ilgili kompozisyon örneği kısa.

Arkadaşlar geçen gün bir kardeşim ödevi için bir soru soru. Ben de kısa ve detaylı bir araştırma yaparak güzel bir kompozisyon buldum. Sizlerle paylaşıyorum. Umarım işinize yarar.

"Kendisinden başka herkese faydası olan insanları biliyorsunuzdur . Bu tip insanlar çevresindeki insanların dertlerine derman olur ama kendi sorunlarını kendi başlarına çözemezler.

Bir takım insanlar vardır; yakın akrabalarına ve ailelerine bir faydaları dokunmaz ama yabancılar için kendini paralarcasına elinden geleni yapar.

Son olarak da bencil insanlar vardır. Bu kategoriye dahil olmamakla birlikte bunların zıttı olarak alakalıdırlar. Yani sadece kendilerini aydınlatırlar. Çevresine bir faydası yoktur. Çevrenizdeki insanları iyi tanıyın. Onlar hangi kategoriye giriyorlar. Bencil insanlar mı, yoksa mum gibi insanlar mı? Temelde dikkat edilmesi gereken özellik sizi mutlu edecek insanın bencil olmamasıdır. Mum gibi bir insan bulduğunuzda sizin isteklerini kendi isteklerinden önde tutup sizi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır."

Sayfayı Paylaş