Ayetel Kursinin Anlamı Nedir

Konusu 'Sure ve Dualar' forumundadır ve M.f.Y tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. M.f.Y

  M.f.Y Yazar Kendimbuldum Admin

  Ayetel Kursinin Anlamı Nedir
  Kuran'ı Kerim'de Ayetel Kursinin Anlamı Meali Nedir

  Ayetel Kürsi duasının anlamı


  Ayet'el Kürsi duası Bakara suresinin 255. ayetidir. Ayet'el Kürsi, Allah'ın sıfatlarını, büyüklüğünü en yüksek bir surette bildirmektedir. Ayet'el Kürsi'nin fazileti büyüktür. Anlamı aşağıdaki gibidir:

  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.
  “Allah’tır ki, ondan başka ilah yoktur. Diridir (yarattıklarını) koruyup yöneticidir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Yerde ve göklerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. Onlar ise dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek yücedir, pek büyüktür.
  Dinde zorbalık yoktur. Şüphesiz doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah’a inanırsa, o sapasağlam bir kulpa yapışmıştır; bunun kopuşu yoktur. Allah işitendir bilendir.
  Allah iman edenlerin velisidir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkâr edenlerin velileri ise tağuttur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar ateş ehlidirler, onda ebedi kalacaklardır.”
  Last edited by a moderator: 21 Eylül 2013
 2. kunfeyekun

  kunfeyekun Kendimbuldum Staff Member Admin

  Allah razı olsun. Aşağıdaki videodan da ayetel kürsiyi dinleyebilirsiniz..  Aşağıdan da arapça yazılışından okuyabilirsiniz.

  ayetel-kursi.

Sayfayı Paylaş